Koncerty ZUŠ

V rudické škole funguje pobočka ZUŠ Jedovnice, vyučujícími jsou Mgr. Kateřina Mašová (klavír, sborový zpěv) a Josef Formánek, DiS. (flétna). Na závěr školního roku 2018/2019 proběhly dva koncerty: jeden pro maminky a druhý pro děti a žáky naší základní a mateřské školy. O šikovnosti svých dětí se můžete přesvědčit ve fotodokumentaci.

1.  Koncert ke Dni matek

Ve středu 22. 5. 2019 pořádala rudická pobočka koncert ke Dni matek. Velkou změnou, oproti minulým rokům, bylo konání koncertu v Obřadní síni Dělnického domu (dříve v budově ZŠ). Touto cestou bychom rádi vyslovili velký dík panu starostovi R. Šebelovi, který nám ochotně vyšel vstříc. Hudební vystoupení se všem účinkujícím klavíristům, flétnistům i pěveckému sboru krásně vydařilo a udělalo velkou radost nejen maminkám, ale i ostatním posluchačům.

Kateřina Mašová

 

2.  ZUŠ Open v Rudici

První koncert naší ZUŠ v rámci celorepublikové přehlídky uměleckých škol se konal v úterý 28. 5. 2019 na ZŠ a MŠ v Rudici. Děti měly možnost si poslechnout hudební nástroje, které se na pobočce v Rudici nevyučují. Zároveň také vystoupil rudický pěvecký sbor. Program dopoledního koncertu se skládal z večerníčkových a pohádkových písniček, které měly nejmenší děti uhádnout. Za správnou odpověď je čekala sladká odměna.

Kateřina Mašová

 

Za pořízené fotografie děkujeme Z. Martináskové.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.