Lipka – Rozmarýnek

V pondělí 2. 3. 2020 jsme vyjeli s žáky 3., 4. a 5. ročníku do Brna na pracoviště Lipky – Rozmarýnek, kde jsme měli domluvený výukový program Špetka domácí ekologie. Již po příchodu všechny zaujala terária s různými živočichy. Však si také některé živočichy mohli žáci o přestávce chvíli pochovat (agama, gekončík). Výukový program byl velmi poučný a žáky velmi bavil. Všichni byli rozděleni do tříčlenných a čtyřčlenných fiktivních rodin, ve kterých se snažili hospodařit. Vyzkoušeli si hospodaření s energiemi, experimentovali s šetřením vody a energie. Vymýšleli různé strategie, jak ušetřit. Společným úsilím se nám podařilo vymyslet, jak opravdu šetřit vodou a energií. Program byl moc pěkně udělán, žáci si odnesli spoustu poznatků a zkušeností.