Pozdravy z Chorvatska

V pátek 31. 5. odjeli někteří žáci 5. a 4. ročníku spolu s paní ředitelkou Klaibovou a paní učitelkou Sležkovou na zájezd do Chorvatska. Před školou se s nimi rozloučila delegace rodičů, sourozenců i spolužáků. Účastníci zájezdu nadšeně v 6 hodin večer odjeli. Čekal je dlouhý noční přejezd až do místa jejich pobytu v Chorvatsku – Baška Voda.

P. S. Průběžně budeme doplňovat zprávy a fotografie.

 

Sobota 1.6.

Den dětí měli v Chorvatsku velmi chladný. Ale to naše výletníky neodradilo a museli poprvé pozdravit moře.

 

Neděle 2.6.

„Ráno jsme se probudili do krásného počasí a začíná nám konečně relax na pláži a užívání si slunného Chorvatska. Proběhlo i batikování šátku, tak držte pěsti, ať to dobře dopadne.“

 

Pondělí 3.6.

„Dneska dopoledne krásné počasí. Vyrazili jsme k vodě a probíhalo focení s melounem. Potápěči studovali mořskou faunu a flóru a na zahradě máme dalšího nocležníka s krunýřem. Všichni už mají batikované šátky, které musíme nosit všude. Po obědě byla hodina angličtiny a geometrie. Odpolední koupání bylo pod mrakem a dokonce nás zastihl déšť. Po večeři šli čtvrťáci s paní učitelkou do městečka a páťáci trénovali závěrečný tanec na tábor. Večer jsme natírali štípance a šup do postýlek nabrat sílu na další den.“

 

Úterý 4.6.

„Dnes dopoledne jsme měli výuku u moře i sluníčko se na nás chvílemi usmálo. Čtenářská dílna se nám moc líbila a po společném rozboru jsme se odměnili výbornou chorvatskou zmrzlinou. Po poledním klidu začalo pršet, a tak jsme se učili.“

 

Středa 5.6.

„Hned po snídani jsme vyrazili na zdravotní procházku po pobřeží do malé dědiny Baško Polje, protože sluníčko se nám pořád schovává. Po cestě jsme měli hodinu botaniky a učili jsme se rozpoznávat zdejší flóru. Procházka nás pěkně znavila, ale to nás neodradilo chvíli po obědě vyrazit k moři, protože začalo vykukovat sluníčko. Jenom jsme se ponořili do ještě studeného moře, začalo se zatahovat a blýskat. Máme pocit, že pořád honíme sluníčko. Každý den chodí bodovat úklid. Jsme na tom celkem dobře.“

 

Čtvrtek 6.6.

„Budíček a rozcvička na pláži nás každé ráno rychle probere. Konečně ☀️, úprkem běžíme k moři, aby jsme si užili co nejvíce vln a slunečních paprsků. Po výborném obědě jsme si odpočinuli a zase hurá na pláž. Mezi houpáním se na vlnách jsme si zopakovali gramatiku českého jazyka a toto krásné odpoledne jsme zakončili každodenní porcí zmrzliny. Po večeři jsme si zařádili na diskotéce a úplně vyčerpaní jsme během chvíle spali jak medvídci.“

 

Pátek 7.6.

„V pátek byla na programu výtvarná a pracovní činnost. Někteří stavěli hrady z písku, jiní malovali na záda a další modelovali z písku mořskou pannu. Kdo jim byl předlohou nechtěli prozradit.😂  Odpoledne proběhla ukázka záchrany tonoucího. Náš pan plavčík zachraňoval paní zdravotnici. A jak to dopadlo? Samozřejmě dobře a my jsme je odměnili velkým potleskem.“

 

Sobota 8.6.

„V sobotu už jsme ráno vyklidili pokoje a po snídani jsme se šli rozloučit s moříčkem a pokoupit dárky. Po obědě jsme už odpočívali před dlouhou cestou domů. Už teď se těšíme na další výpravu za mořem😍 “

 

Bonus:

V pátek žáci naší školy nacvičili písničku a poslali jsme video našim spolužákům do Chorvatska. Zde máte alespoň text naší písničky (melodie na píseň Pod dubem, za dubem).

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *