Návštěva Galerie

Ve čtvrtek 1. listopadu jsme v návaznosti na oslavy na konci října zavítali do Rudické galerie na výstavu ke 100. výročí založení Československa. Zdenka Martinásková nám popovídala o důležitých osobnostech naší obce a významných událostech, které se udály od roku 1918 v naší obci. Výstava se nám moc líbila a moc jsme se toho dozvěděli. Mnohokrát děkujeme.

Pokračování­: Návštěva Galerie

Znovuodhalení sochy T.G.M. pře školou

V sobotu 27. 10. se v rámci oslav 100 let výročí od vzniku Československé republiky odhalovala socha T. G. Masaryka před školou. Program byl krásný a žáci naší školy se předvedli v nádherných kostýmech různých historických osobností. Počasí nám sice trochu nepřálo, ale po programu jsme se všichni mohli zahřát ve škole, která byla přístupná veřejnosti. Mnoho z Vás přišlo zavzpomínat na svá školní léta, prozkoumat proměny školní budovy a prolistovat si kroniky školy.

Děkujeme všem účastníkům a hlavně pořadatelům za tu velkou krásu.

Dále děkujeme fotografům Milanu Kylarovi a Pavlu Kristiánovi za poskytnuté fotografie z tohoto slavnostního dne.

Pokračování­: Znovuodhalení sochy T.G.M. pře školou

Dopravní hřiště

V pondělí 22. 10. se čtvrtý ročník zúčastnil první části kurzu dopravní výchovy v Blansku. V učebně jsme si zopakovali důležitá pravidla pro chodce i cyklisty, a pak hurá na dopravní hřiště. Dopravní hřiště jsme si nejdříve důkladně prošli pěšky a vysvětlili si některá dopravní značení, kde často žáci dělají chybu. Pak už jen hurá na kolo a jezdit a jezdit. Jízdu na kole si všichni užili a už nyní se těšíme na jarní kurz dopravní výchovy, na kterém již žáci můžou získat svůj průkaz cyklisty.

Pokračování­: Dopravní hřiště

Pozvánka na oslavy výročí 100 let od vzniku republiky

Oficiální_pozvánka_na_oslavy

Respektování jiných a jejich názoru

Ve čtvrtek 4. 10. se žáci naší školy zúčastnili preventivního programu Respektování jiných a jejich názoru. Bavili jsme se nejen o respektu a dodržování pravidel. Zahráli jsme si i různé hry, na kterých jsme si ukázali, jak je důležité respektovat druhé a respektovat i jejich názor. Program se nám moc líbil.

Pokračování­: Respektování jiných a jejich názoru