Dopravní hřiště

Dne 9. listopadu jsme se 4. ročníkem zamířili na první část výuky dopravní výchovy v Blansku. Počasí nám zprvu moc nepřálo, doprovázela nás mlha. V teoretické části v učebně jsme si zopakovali, co by měl cyklista vědět o svém kole a některé dopravní značky. Nejvíce jsme se však těšili na praktickou část, kdy jsme si své znalosti ověřili na dopravním hřišti. Počasí se umoudřilo, mlha se zvedla a my si užívali jízdu na kole. Můžete se o tom přesvědčit ve fotogalerii. Už se těšíme na druhou část dopravní výchovy, která nás čeká na jaře.

Pokračování­: Dopravní hřiště

Pohádkový les 2017

V sobotu 21. října se konal Pohádkový les. Na Větřáku bylo neustále plno, ať už u občerstvení nebo v geoparku, kde byly pro děti nachystány hry. Však letošní účast byla 450 dětí, a to nepočítáme jejich doprovod. Odměnou za čekání byla pak cesta podzimním pohádkovým lesem.  Letos les v okolí Rudice obsadili tučňáci z Madagaskaru, Jack Sparrow z Pirátů z Karibiku, Sněhurka a sedm trpaslíků, loupežníci a mnoho dalších. Některé z nich se nám podařilo zachytit na fotografiích – můžete si prohlédnout ve fotogalerii.

Už se těšíme na příští rok!

Pokračování­: Pohádkový les 2017

Návštěva u školy

Díky slunečnému a téměř bezvětrnému počasí se v pondělí 16.10. objevila před naší školou a na přilehlém školním hřišti návštěva – tvorečkové z listí. Jsou různých tvarů i barev. Samozřejmě nechybí lesní mužíčci, ale můžete potkat i lesní panenky, ježka nebo žábu.  A odkud přišli? Našli si cestičku z fantazie našich žáků a žaček z třetího a čtvrtého ročníku.

Přijďte se na ně podívat! A pokud nebudete mít cestu kolem, prohlédněte si malou ochutnávku ve fotogalerii.

Pokračování­: Návštěva u školy

Hurá do školy!

Tak už nám to začalo! Dne 4. září jsme se sešli v tělocvičně školy na zahájení nového školního roku. Nejen deset nových prvňáčků přivítali paní ředitelka Mgr. Lenka Klaibová, jejich nová paní učitelka Mgr. Alena Míšeňská a pan starosta Roman Šebela. Začali jsme s úsměvem a dobrou náladou a věříme, že nám to vydrží po celý školní rok. Všem žákům, rodičům i učitelům přejeme hodně úspěchů a pevné nervy.

Pedagogický sbor.

Pokračování­: Hurá do školy!

Vícedenní výlet Sloup 27.-29.6.2017

Již tradičně jsme se vydali na závěr školního roku na vícedenní výlet do Sloupu. Hned první den jsme navštívili Punkevní jeskyně a propast Macochu. Vláčkem jsme se svezli k Punkevním jeskyním. Zde jsme měli domluvenou prohlídku. Voda v Punkvě byla studená. Lanovkou jsme se poté všichni dostali na Horní můstek, kde jsme si v chatě Macocha dali výborný oběd a opět jsme se přesunuli lanovkou k Punkevním jeskyním. Odtud jsme odjeli vláčkem na Skalní mlýn. Večer nás na ubytování čekala zábava se skupinou Velvet. Pěkně jsme si zatancovali a zazpívali. Druhý den bylo krásné počasí, kterého jsme využili k procházce k Sloupsko-Šošůvským jeskyním a odpoledne koupáním na místním koupališti. Večer byla tradiční velká sláva – pasování páťáků a stezka odvahy. Tento den byl velmi náročný, proto jsme všichni znavení brzy usnuli. Poslední den byl ve znamení sportu a po obědě si pro nás přijeli rodiče. Moc jsme si to užili a těšíme se na příští rok.

Pokračování­: Vícedenní výlet Sloup 27.-29.6.2017

OMŠ Ráječko

V pátek 9. června 2017 se naše sportovní delegace vypravila do Ráječka na sportovní klání ve vybíjené a kopané. Počasí nám přálo (až moc) a úspěšní jsme také byli. Přivezli jsme 2. místo ve vybíjené, kterou jsme prohráli pouze o jeden život. V kopané jsme bojovali jako lvi, ale pro tento rok jsme výhru přenechali soupeřům. Výsledky viz. příloha.

Sportu zdar a míčovým hrám zvláště!!!!

Pokračování­: OMŠ Ráječko

Sportovní odpoledne

Dne 15.6. proběhlo na kurtech a školní zahradě sportovní odpoledne. Mladší ročníky se na školní zahradě přenesly do pravěké doby a plnily různé úkoly. Mezi nimi byla i práce archeologa, kdy si v pískovišti museli najít zkamenělého dinosaura. Cesta za pokladem je pak zavedla až na kurty, kde si všichni opekli dobrý špekáček. Na kurtech již byli i žáci třetího až pátého ročníku, kteří se řídili heslem „Sportu ku zdraví“. Vyzkoušeli si tak tenis, přehazovanou, či hru Kubb. Všechny nás také potěšila návštěva paní učitelky Míšeňské. Po aktivním odpoledni jsme zamířili zpět do školy, kde jsme přespali. Ranní bouře nás trošku překvapila, ale naštěstí se počasí umoudřilo, a my jsme mohli vyrazit na procházku.  Jak moc jsme si užili sportovní den, spaní ve škole a vycházku další den, lze vidět na fotografiích ve fotogalerii.

Pokračování­: Sportovní odpoledne