Dopravní výchova

V pondělí 30.9. vyrazil čtvrtý ročník do Blanska na podzimní kurz dopravní výchovy na dopravní hřiště. Teoretická i praktická část letos proběhla přímo na hřišti. Zopakovali jsme si pravidla pro chodce i cyklisty, některé dopravní značky i výbavu jízdního kola. A pak už hurá na kola. Jízdu si všichni užívali, jen musíme doladit některé detaily v pravidlech. Na jaře nás čeká další kurz, tak zatím na procvičení máme času dost.

Pokračování­: Dopravní výchova

Hudební program

V pátek 13.9. k nám přišly Kristýna Drášilová a Michaela Kulísková z Filharmonie Brno s hudebními programy. Mladší žáci se zúčastnili programu s názvem Hudební dílna s logopedickými prvky. Kristýna s Míšou všechny rozpohybovaly a všem se už na začátku objevil úsměv. Podobně tomu bylo i u starších žáků, kteří měli program s názvem Hudba sedmi kontinentů. Procestovali téměř všechny kontinenty a z každého se něco naučili. Kombinace tance, zpěvu a hry na nástroj byla úžasná. Děkujeme lektorkám a doufáme, že k nám zase někdy přijdou s dalším programem. Ve fotogalerii se můžete podívat, jak moc jsme si oba programy užívali.

Pokračování­: Hudební program

Vernisáž v Rudici

V neděli 8. 9. 2019 se v odpoledních hodinách konala v rudické Galerii vernisáž brněnské výtvarnice Marie Plotěné. Rudická pobočka ZUŠ Jedovnice byla požádána o kulturní program týden před plánovanou akcí. Tohoto nelehkého úkolu na začátku školního roku se velmi pohotově zhostili klavíristka Stela Šebelová a flétnisté Šárka Kuchařová a Pavel Hrazdíra. Naše vystoupení mělo velký ohlas u publika, takže nás pořadatelé požádali i o budoucí spolupráci.

Mgr. Kateřina Mašová

Pokračování­: Vernisáž v Rudici

Střípky ze zahájení nového školního roku 2019/2020

Zahájení nového školního roku 2019/2020 se konalo již tradičně v tělocvičně školy. Prvňáčky i jejich starší spolužáky přivítala paní ředitelka Mgr. Lenka Klaibová, slova na uvítanou přidal i pan starosta Roman Šebela, na sbor a hru na nástroje zvala Mgr. Kateřina Mašová. První ročník, letos označený jako Sloníci, se všem v tělocvičně krásně představil. Pak již následoval jen nástup do tříd a seznámení s novým prostředím. Všem přejeme mnoho úspěchů v novém školním roce.

Pokračování­: Střípky ze zahájení nového školního roku 2019/2020

Vícedenní výlet Protivanov

Poslední tři dny tohoto školního roku patřily vícedennímu výletu v Protivanově. V pondělí 24.6. jsme se ráno sešli ve škole s kufry a malými batůžky. První den byl trošku cestovní. Nejdříve jsme se zastavili na Pštrosí farmě v Doubravicích nad Svitavou, kde jsme si mimo jiné potěžkali i vyfouknuté pštrosí vejce. Od pštrosů jsme rovnou zamířili do Boskovic, kde jsme se trochu zchladili při ochutnávce lahodné zmrzliny a ledové tříště. V odpoledních hodinách jsme konečně dorazili do Rekreačního střediska v Protivanově. Vybalit, zabydlit se, prozkoumat okolí, rozdělit se do skupin na celotáborovou hru – to vše byly činnosti do večeře. Večer už nás čekala první hra s názvem Trojnožka. Všichni si tuto hru oblíbili, i paní učitelky si ji vyzkoušely. Pokračování­: Vícedenní výlet Protivanov

Spaní ve škole a sportovní den

Z neděle 16. 6. na pondělí 17. 6. jsme spali ve škole. V neděli večer jsme si opekli večeři na kurtech, a pak hurá do školy na kutě. Před spaním byla i menší ochutnávka. V pondělí jsme dopoledne strávili na kurtech. Každý si našel činnost podle své chuti. Někteří holdovali sportovnímu vyžití (např. tenisu, přehazované, vybíjené), jiní si raději plnými doušky dopřávali odpočinek ve formě stavění si v písku. Tuto akci jsme si velmi užili a už nyní se těšíme na příští rok.

Pokračování­: Spaní ve škole a sportovní den