Respektování jiných a jejich názoru

Ve čtvrtek 4. 10. se žáci naší školy zúčastnili preventivního programu Respektování jiných a jejich názoru. Bavili jsme se nejen o respektu a dodržování pravidel. Zahráli jsme si i různé hry, na kterých jsme si ukázali, jak je důležité respektovat druhé a respektovat i jejich názor. Program se nám moc líbil.

Pokračování­: Respektování jiných a jejich názoru

Pracovní činnosti s příchutí jedlého umění

Ve čtvrtek před státním svátkem, tedy 27.9. si žáci 4. a 5. ročníku v pracovních činnostech vyzkoušeli, co je to jedlé umění.  Někteří vsadili na jednoduchost, někteří na propracovanost, někteří zase na pestrost, jiní celé dílo poskládali z odstínů podobných barev. Každý si něco našel a dílo se podařilo. Nezapomněli jsme ani na ochutnávku. Naše dílo sice dlouho nevydrželo, ale některé výsledky si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Pokračování­: Pracovní činnosti s příchutí jedlého umění

První den ve škole

Dne 3. září jsme se sešli v tělocvičně školy na zahájení nového školního roku. Zvláštní přivítání od paní ředitelky se dostalo žákům prvního ročníku – kulíškům. Kulíšci se nám všem představili a předvedli své první aktovky. Všem žákům, rodičům i učitelům přejeme hodně úspěchů a pevné nervy.

Pedagogický sbor.

Pokračování­: První den ve škole

Zahájení školního roku 2018/2019

Vážení rodiče, milé děti,

v pondělí 3. září v 8.00 hod. bude v tělocvičně společně zahájen nový školní rok 2018/2019. Po zahájení půjdou děti do svých tříd, kde obdrží základní informace a v 10.00 hod. odchází na oběd (kromě 1. ročníku). Ranní družina je zajištěna od 6.45 hod. do 7.45 hod., provoz odpolední družiny bude zahájen až od 4. září.

Těší se na vás vaše paní učitelky!

Mgr. Alena Míšenská – 1. ročník

Mgr. Hana Sležková – 2. a 3. ročník

Mgr. Lenka Klaibová – 4. a 5. ročník

Mgr. Marie Trojáčková

Pokračování­: Zahájení školního roku 2018/2019

Vícedenní výlet Protivanov

Letos jsme se rozhodli tradiční místo vícedenního výletu na závěr školního roku vyměnit – volba padla na rekreační středisko v Protivanově v termínu 25. – 27. června. Netradičně již ve škole začal i program, který vymyslel i realizoval pátý ročník. První den nás čekal výlet do jeskyně Balcarka, odkud jsme se po prohlídce přesunuli na místo ubytování. Celé rekreační středisko jsme měli jen pro sebe, čehož jsme řádně využili. Program byl nabitý – hry, vyrábění, soutěže, běhání i odpočinek. Večer nechyběla ani stezka odvahy. Poslední den dopoledne došlo k vyhodnocení celotáborové hry formou hledání pokladu. A protože letos jsme celý školní rok zakončili tímto výletem, po obědě paní učitelky rozdaly vysvědčení. Velké poděkování od nás dostala kuchyně, která nám vařila vynikající jídlo. Celý vícedenní výlet jsme si moc užívali, jak se můžete přesvědčit ve fotogalerii. Moc se nám v Protivanově líbilo a už se těšíme na příští rok.

Pokračování­: Vícedenní výlet Protivanov

Brigáda

Ve dnech 20. – 23. 6. jsme vyklízeli kabinet a celou 1. třídu z důvodu plánované rekonstrukce. Ta nejtěžší část přišla v sobotu 23.6., kdy bylo třeba přestěhovat prázdné skříně, odmontovat tabule, přestěhovat klavír. Tři velké starožitné skříně, které stávaly v kabinetu, bylo třeba rozebrat a odnést. Obrovské díky patří všem tatínkům i dědečkům, kteří nám přišli pomoci. Ve fotogalerii se můžete podívat na průběh a výsledek tohoto malého úklidu.

Pokračování­: Brigáda

Sportovní den v Ráječku

V pátek 15. 6. se naše škola zúčastnila sportovního dne ve vybíjené a kopané na ZŠ a MŠ Ráječko. První proběhlo klání ve vybíjené, kde se naše škola umístila na 3. místě. Ve fotbalovém utkání jsme obsadili 5. – 7- místo. Děkujeme za organizaci a těšíme se na další ročník.