Podzimní tvoření v distanční výuce

„Fantazii a vynalézavosti se meze nekladou.“ Heslo pro podzimní tvoření z přírodního materiálu na konci října. Žáci 2. až 5. ročníku tvořili v rámci distanční výuky a všechny výtvory jsou opravdový originál. Výstavu bohužel v současné době neuskutečníme, nicméně zde najdete alespoň malý výběr fotografií kreativity našich žáků.

Pokračování­: Podzimní tvoření v distanční výuce

Podzimáčci – malé tvoření

V úterý 13. října jsme v hodině výtvarné výchovy a pracovních činností vytvářeli obličeje na slepených dřívkách. Každý z 2. a 3. ročníku si tak vytvořil svého vlastního Podzimáčka, či jinou příšerku. Žáky tato tvorba velmi bavila a výsledné postavičky jsou opravdu nádherné. Moc děkujeme paní Drškové za přípravu dřívek. Ve fotogalerii se můžete podívat na tvorbu a konečný výsledek.

Pokračování­: Podzimáčci – malé tvoření

Dopravní hřiště

V pondělí 12. října jsme vyrazili se 4. ročníkem na dopravní hřiště do Blanska. Ráno nám počasí moc nepřálo – pršelo a pršelo. Teoretickou část výuky jsme měli v učebně na ZŠ Blansko, Salmova, samozřejmě za dodržení všech hygienických nařízení. V této části kurzu dopravní výchovy jsme si zopakovali jak pravidla pro chodce, tak i důležité dopravní značky, povinnou výbavu jízdního kola a cyklisty, atd. Nejvíc jsme se ovšem těšili na praktickou část výuky – jízda na kole na dopravním hřišti. Vzhledem k počasí jsme se obávali, že se na kola ani nedostaneme. Naše prosby však byly vyslyšeny! Těsně před koncem teoretické části nám přestalo pršet a my tak mohli procvičit nabytou teorii v praxi. Samozřejmě se vší opatrností vzhledem k mokré vozovce. Jízdu na kole jsme si užili a už nyní se těšíme na jarní kurz dopravní výchovy.

Pokračování­: Dopravní hřiště

Podzimní procházka

V pátek 9. října jsme místo zrušeného plavání vyrazili na procházku za poznáním krás naší obce a jejího okolí. Pěkné podzimní počasí nám hrálo do not a každá třída si vlastním způsobem užila tuto procházku. Cestou jsme poznávali známá i neznámá místa naší obce, dokonce jsme pozorovali i sklizeň kukuřice na poli za obcí. Moc se nám to líbilo!

Pokračování­: Podzimní procházka

Plavání

V pátek 18. září jsme měli letos první hodinu plaveckého kurzu v bazénu v Blansku. Moc jsme se na plavání těšili. V bazénu jsme si to užili a doufáme, že zvládneme všech deset lekcí v této nelehké době bez velkých problémů.

Aktualizace: Z nařízení vlády ze dne 8. 10. 2020 byl plavecký výcvik od 9. 10. 2020 do odvolání zrušen.

Pokračování­: Plavání

Stromolezci

Ve čtvrtek 17. září na školní zahradě kontrolovali a prořezávali stromy stromolezci. Žáci 4. a 5. ročníku od stromolezců dostali krátkou přednášku o tom, kdo je to stromolezec, arboretista a jaké používá při své práci nástroje. Moc se nám to líbilo, hodně jsme se dozvěděli a už víme, jak je důležité pečovat o stromy.

Pokračování­: Stromolezci

UZAVŘENÍ PROVOZU MŠ

Vážení rodiče,

ze zdravotních důvodů personálu ve stravovacím zařízení uzavíráme provoz MŠ s platností od zítra 21.10. 2020 do odvolání.
Předškoláci (děti rok před vstupem do ZŠ) mají povinnou distanční výuku (viz.Školní řád). O podrobnostech distanční výuky Vás budeme informovat.
Děkujeme za pochopení situace, budeme Vás dále informovat o změnách.

UZAVŘENÍ ŠKOLY – aktuální informace

Dle krizového opatření vydaného vládou ČR ze dne 12. 10. 2020 se zakazuje osobní přítomnost žáků na základním vzdělávání na základní škole s účinností od 14. 10. 2020 do 1. 11. 2020. Po dobu uzavření školy přecházíme na distanční výuku, které se žáci účastní povinně. Informace a pokyny k distanční výuce budeme zasílat rodičům na e-mail. Obědy pro žáky základní školy jsou po dobu zavření školy odhlášeny. Veškeré  kroužky se po dobu zavření školy ruší. Žádáme Vás o spolupráci v této mimořádné situaci a doufáme, že bude toto opatření brzy odvoláno. Sledujte aktuální informace na webových stránkách školy www.skola.rudice.cz.

MŠMT dále vyhlásilo na dny 26. a 27. 10. 2020 volno. Následuje státní svátek 28. 10. 2020 a podzimní prázdniny 29. a 30. 10. 2020.

Provoz v MŠ je bez omezení. Budeme rodiče informovat o změnách provozu v MŠ.

Pokračování­: UZAVŘENÍ ŠKOLY – aktuální informace