Vícedenní výlet Protivanov

Poslední tři dny tohoto školního roku patřily vícedennímu výletu v Protivanově. V pondělí 24.6. jsme se ráno sešli ve škole s kufry a malými batůžky. První den byl trošku cestovní. Nejdříve jsme se zastavili na Pštrosí farmě v Doubravicích nad Svitavou, kde jsme si mimo jiné potěžkali i vyfouknuté pštrosí vejce. Od pštrosů jsme rovnou zamířili do Boskovic, kde jsme se trochu zchladili při ochutnávce lahodné zmrzliny a ledové tříště. V odpoledních hodinách jsme konečně dorazili do Rekreačního střediska v Protivanově. Vybalit, zabydlit se, prozkoumat okolí, rozdělit se do skupin na celotáborovou hru – to vše byly činnosti do večeře. Večer už nás čekala první hra s názvem Trojnožka. Všichni si tuto hru oblíbili, i paní učitelky si ji vyzkoušely.

Druhý den patřil sportu. Jednotlivé skupiny – žlutí mravenci, černí jeleni, šedí zajíci, oranžoví motýli, hnědé veverky – postupně procházely několika stanovišti. Každé stanoviště patřilo jinému sportu. Všichni si tedy vyzkoušeli přehazku, Kubb, odpal míčku baseballovou pálkou, střelbu fotbalovým míčem na bránu, někteří si zaskákali i v pytli. Odpoledne jsme se zchladili v rybníku a zahráli si spoustu dalších her, od míčových až po karetní. Zažili jsme i balónkovou vodní bitvu. Večer pak patřil pátému ročníku. Tradiční pasování letos proběhlo venku. Největšího potlesku se dočkali páťáci i s paní ředitelkou za úžasný tanec, na který budeme všichni ještě dlouho vzpomínat. Třešničkou na dortu tohoto dne byla stezka odvahy.

Třetí, poslední den jsme hledali poklad. Mravenci, jeleni, zajíci, motýli i veverky se rozprostřeli po táboře najít svůj vysněný poklad. Našli jej všichni, jen je čekalo malé překvapení. Poklad, který našli, byl plný odpadků. Museli se tedy pustit do hledání pravého pokladu, který našli pomocí mapy. Tu museli získat a její kousky poskládat. Nakonec se pokladu dočkali všichni. Odpoledne jsme balili, uklízeli a připravovali se na odjezd. Před odjezdem nás ale čekala ještě jedna důležitá část – rozdávání vysvědčení.

Výlet v Protivanově se nám všem líbil. Odnesli jsme si nejen vysvědčení, ale hlavně spoustu vzpomínek a zážitků. Pro některé to byl první tábor, pro jiné poslední tábor s námi. Nyní všichni mají dva měsíce prázdnin před sebou a s nimi spoustu zážitků, pohody, dobrodružství a doufejme, že i spoustu sluníčka. Na zážitky z Protivanova si můžete zavzpomínat ve fotogalerii a na vaše zážitky z prázdnin se těšíme 2. září opět ve škole.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.