Výlet do moravské metropole

V úterý 12. 3. jsme se časně ráno vydali se 4. a 5. ročníkem hromadnou dopravou do Brna poznávat historické centrum této moravské metropole a jeho významné památky. Každý dostal plánek centra Brna, do kterého jsme si postupně zakreslovali naši trasu. První zastávkou byla Měnínská brána. Proplétali jsme se brněnskými uličkami, vyhledali pověsti na Staré radnici, vyfotili Zelný trh s kašnou a divadlem Reduta, obešli si Petrov. Na Petrově nás čekala prohlídka a kvíz. Po malé přestávce jsme se vydali na výšlap k hradu Špilberk. Zde jsme si prošli proslulé kasematy. Moc se nám prohlídka líbila, od průvodce jsme se dozvěděli mnoho zajímavých věcí, dokonce nám i zazpíval. Po Špilberku jsme navštívili už jen Moravské náměstí (s červeným kobercem), kostel sv. Jakuba a náměstí Svobody s orlojem. Znavení a plní zážitků jsme šťastně dojeli až domů. Výlet se nám moc líbil.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.