Výukové programy Domu přírody

Na první listopadový den jsme se všichni těšili. Měli jsme domluvené výukové programy z Domu přírody Moravského krasu. Ranní námraza nás neodradila, štěstí nás neopustilo a počasí se nám krásně vydařilo, stejně jako se povedly i dané programy.

První a druhý ročník vyrazil již v 8,00 hodin autobusem přímo do Domu přírody na program „Čím žije podzim“. Začali pěkně v teple učebny, kde se dívali na pohádky, povídali si o podzimu, o zvířatech, jak oni přečkávají zimu. Také si vyrobili z šišek a semínek krmítko pro ptáčky. Venku si pak zahráli různé hry, prohlédli si krmítko pro veverky, nebo hmyzí domeček a plnili různé úkoly. Celé dopoledne se nám moc líbilo, dověděli jsme se hodně zajímavých věcí z podzimní přírody.

 

Třetí až pátý ročník si vyšel na vycházku po Rudici a do jejího okolí. Prováděla nás Vlaďka s Robem a cestou nám ukazovali a povídali spoustu zajímavých věcí. Naše cesta začala u školy a pokračovala k rybníku Šístý, kde jsme začali hru Bingo (trvala téměř až do konce vycházky). Do skupiny žáci dostali papír s bingem na pozorování přírody a rozpoznávání přírodnin (např. 3 květiny, 3 jedlé houby, 3 šišky, 3 stopy zvířat, nejstarší pařez,…). Od rybníku jsme zamířili do lomu Seč, kde jsme se dozvěděli např. i to, proč jsou zde písky tak barevné, nebo jak vzniká železná ruda. V lese jsme pak objevili závrty, o kterých nám speleolog Rob hodně řekl. Nakonec jsme kolem hřbitova a kolem Rudické propasti dorazili až do Geoparku u Větrného mlýna. Vycházka se nám moc líbila a zima nám ani moc nevadila. Něco jsme věděli, ale mnohem víc se toho naučili.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.