Každý rok se těšíme se 4. ročníkem na dopravní výchovu ve spolupráci s BESIP v Blansku na dopravním hřišti. Ve středu 27.9. jsme se vydali do mlžného Blanska nejdříve na teorii a poté vyzkoušet i něco z praxe. Naštěstí se mlha rozpustila a na dopravním hřišti nám krásně svítilo sluníčko na jízdu na kole. Nejdříve jsme si prošli hřiště a upozornili na některé úseky, kde cyklisté často dělají chyby. Ale pak už hurá na kola a celou hodinu si žáci procvičovali správnou jízdu na kole podle pravidel. Na jarním kurzu za půl roku si ještě zopakujeme křižovatky a pokusíme se získat průkaz cyklisty. Už teď se na to všichni těší :)

Foto: https://www.rajce.idnes.cz/album/VS34jqCGjJCfoGGE 

Dopravka 01 Dopravka 02 Dopravka 03

 

 

Na 23. září připadá Mezinárodní den neslyšících. Nechali jsme se tímto inspirovat a v pátek 22. 9. jsme si ve škole užili Den smyslů. 

Během celého dne jsme si připomněli, jak důležité pro nás všechny smysly jsou, a také si alespoň maličko ukázali, jaký by byl náš život, kdybychom některý ze smyslů využívat nemohli. Popovídali jsme si, jaké pomůcky a technologie pomáhají nevidomým a neslyšícím, ale i to, jak jim můžeme pomoci my. :-) 

Den smyslů 02   Den smyslů 03   Den smyslu 01   Den smyslů 04
 
 

S datem 4. září 2023 nám začal nový školní rok. Letos trošku netradičně začali třídní učitelé se svými ročníky rovnou v kmenových třídách. V novém školním roce žáky přivítali nejen třídní učitelé, ale do každé třídy zavítala paní ředitelka Mgr. Lenka Klaibová, pan starosta Roman Šebela i místostarosta Ing. Jaroslav Weiter.

Druhý školní den jsme věnovali stmelování a seznamování všech se všemi. Společně jsme se vydali na vycházku obcí s průvodcem Pomístní jména okolí Rudice. Už tedy mimo jiné víme, kde je křižovatka U váhy, kde se říká "za humnama" a kudy vede Uhlířská cesta. Okruhem jsme se dostali až do lomu Seč a kolem Šístýho zpět na oběd do školy.

Foto: https://www.rajce.idnes.cz/album/V9wBJXGPgkerOiEQ 

Prvni dny školy 01     Prvni_dny_školy_02.jpg

Ve fotogalerii v tomto albu najdete fotografie z průběhu celého roku, drobných akcí a momentek ze školy.

https://www.rajce.idnes.cz/album/0JVKmz5KZQoV9BrH 

hrabani listi   pracovni cinnosti 1   testovani pataku

Po dlouhé pauze jsme opět rozjeli tradiční školní akci na závěr roku - vícedenní výlet. Protivanov jsme si díky poloze a zázemí rekreačního střediska oblíbili. V programu celého tábora byly nejen hry, sportovní soutěže, plnění znalostních úkolů, ale našli jsme místo i na lanový park Velká Dohoda, program o včelách s včelařem a samozřejmě pasování páťáků.

Foto 1. den: https://www.rajce.idnes.cz/album/DjHDHuglJUHdzNB9 

Foto 2. den: https://www.rajce.idnes.cz/album/ZluToEjPWbVIVUYE 

Foto 3. den: https://www.rajce.idnes.cz/album/45GLvNFNGJPLhgEE 

Protivanov 1   Protivanov 2   Protivanov 3

Poslední týden, poslední den před táborem... známky jsou uzavřené, třídy nachystané na konec roku, tak prvňáci, druháci a třeťáci vyrazili na vycházku naší obcí s průvodcem - Pomístní jména okolí Rudice. Bylo velmi zajímavé a poučné zastavovat se na místech popisovaných v knize, kolem kterých dennodenně chodíme. Zvládli jsme jen malý kousek, a tak se těšíme na to, až postupně objevíme všechna místa z knihy.

Foto: https://www.rajce.idnes.cz/album/qj8tEPIYfbybU1dx 

prochazka po Rudici

Celoškolní výlet do Mariánského údolí ke konci školního roku pod taktovkou paní vychovatelky Sedlákové se moc líbil. Cesta byla pěkná, plnění úkolů zajímavé, ale největší úspěch byla bobová dráha. Tu si všichni užili a my děkujeme tatínkům za pomoc.

Foto: https://www.rajce.idnes.cz/album/PfboYWvAILcwvAPw 

Marianske udoli

Po téměř pěti letech se nám podařilo vrátit se k tradičnímu atletickému klání malotřídních škol okresu Blansko pořádanému u nás v Rudici. Celkem osm malotřídních škol se utkalo ve čtyřech atletických disciplínách - běh na 50 m, skok z místa, hod kriketovým míčkem a vytrvalostní běh. Ve výsledkových listinách se některá jména sice opakovala častěji (včetně jedné naší žákyně), ale všem reprezentantům vzdáváme hold, že se svého postu zhostili se ctí a grácií sportovce.

Po sečtení všech bodů sportovních výkonů se na medailových místech umístili:

1. Kotvrdovice

2. Ráječko

3. Rudice

Nejlepší sportovkyní celého atletického klání se stala naše žákyně T. Růžičková.

Sportu zdar!

 

Foto: https://www.rajce.idnes.cz/album/0GoRo4sDoqq1erji 

OMS Rudice

Ve středu 30.5.2023 v tělocvičně naší školy proběhlo ZUŠ Open pořádané ZUŠ Jedovnice. Děti z MŠ i žáci ze ZŠ mohli slyšet své spolužáky zpívat a hrát na nějaký nástroj.

Foto: https://www.rajce.idnes.cz/album/u3X5NrlBDgyhkKPZ 

ZUS Open

Spaní ve škole s následným sportovním dnem je velmi oblíbenou a tradiční akcí naší školy. Společné chvíle u táboráku, hraní her na školní zahradě a přespání ve spacáku ve třídě... co víc si přát... den bez učení! Učení / neučení následující den má vždy nějakou sportovní podobu. Letos jsme se rozdělili na dvě skupiny. První a druhý ročník šel na poznávací vycházku ke koním, zatímco třetí, čtvrtý a pátý ročník bojoval na kurtech o místo v reprezentaci školy na atletické soutěži malotřídních škol. 

Foto: https://www.rajce.idnes.cz/album/nRNA13Z2NUgSgEkD 

Sportovni den

icon footer Důležité kontakty

Adresa: Rudice 115, 679 06 Jedovnice

 

Email pro ZŠ: zsrudice@seznam.cz 

Email pro MŠ: msrudice@seznam.cz

 

Škola: +420 734 385 143

Mateřská školka: +420 734 385 104, dostupnost od 6.30 do 16.00 hod.

Školní jídelna: +420 734 532 864, dostupnost od 7.00 do 15.00 hod.

Školní družina: +420 737 524 222