V pondělí 17. dubna proběhl zápis do 1. ročníku na školní rok 2023/2024. Od září 2023 se tedy můžeme těšit na nových 9 prvňáčků ve třídě "Motýlci". Těšíme se na ně!

Fotografie ze zápisu najdete na tomto odkazu: https://zsrudice.rajce.idnes.cz/Zapis_do_1._rocniku_2023_2024_-_Motylci

 

Den první - 30.1.2023

Po lednové téměř oblevě se počasí přece jen umoudřilo a my jsme se hned v pondělí po mrazivém víkendu mohli vydat na lyžařský výcvik do Skiareálu Hodonín u Kunštátu. Plni optimismu a řádně vybavení jsme ráno 30.1. vyrazili na cestu. Trocha informací, trocha zpěvu... cesta utekla velmi rychle a dočkali jsme se i milého překvapení na místě. Naši šikovní instruktoři z řad tatínků již při našem příjezdu měli pro nás nachystané zázemí v podobě stanu, laviček a vyskládaných lyžích. Jen do nich skočit a jet. Rozřazení do čtyř družstev chvíli sice trvalo, ale brzy už pod vedením svých instruktorů všichni lyžovali. Přesuny z jednoho družstva do jiného probíhaly již po svačinové pauze. Velký skok hned první den zvládli lyžaři ze čtvrtého družstva (na lyžích stáli poprvé). Z počátečních cca 12 členů na konci dne na malém svahu lyžovalo jen 5 členů tohoto družstva. Všichni naši lyžaři dostali pochvalu od instruktorů za výborný výkon první den. Únava však byla znát... 

Foto: https://zsrudice.rajce.idnes.cz/Lyzarsky_vycvik_2023_-_1._den_30.1.2023/

 

Den druhý - 31.1.2023

I druhý den našeho výcviku nám počasí přálo, sněhu připadlo a dostatečně mrzlo. Jen ten čerstvě napadený sníh se nám na svahu nějak lepil "na paty"... A tak jsme voskovali a voskovali. Naštěstí nový sníh brzy přestal padat a lyžování bylo hned zábavnější. Všichni pěčlivě pilovali svou techniku lyžování, plnili pokyny instruktorů... z kopce dolů, kotvou nahoru a zase dolů, oblouček sem a oblouček tam... Padl dokonce i rekord. Na konci druhého dne velký svah sjeli již všichni, kteří letos stáli na lyžích poprvé! Zítra to bude ještě lepší...

Ani výpis z vysvědčení jsme nezapomněli rozdat!

Foto: https://zsrudice.rajce.idnes.cz/Lyzarsky_vycvik_2023_-_2._den_31.1.2023/

 

Den třetí - 1.2.2023

Třetí den našeho výcviku a už ráno jsme se trochu obávali počasí. V Rudici malá skluzavka... v Hodoníně bílo. Šikovný řidič nás bezpečně dopravil až na místo, kde opět již čekalo přichystané zázemí (s rozšířením). Rychle přezout a hop na lyže. A lyžovalo se i v chumelenici, která se sem tam objevila. Ještě, že máme tak výrazné rozlišováky... Sníh po celý den spíše padal, než nepadal. Není tedy divu, že před odjezdem jsme byli téměř všichni celí mokří. I přesto jsem si lyžování pořádně užili. 

Foto: https://zsrudice.rajce.idnes.cz/Lyzarsky_vycvik_2023_-_3._den_1.2.2023/

 

Den čtvrtý - 2.2.2023

Dnešní den byl za odměnu... krásné počasí, šikovní lyžaři. Jen ta únava nás trošku zmohla. Náladu nám ovšem nezkazila a lyžování jsme si užívali plnými doušky. I poloprázdného svahu jsme se dočkali a řádně všichni využili. Na závěr lyžařského výcviku ještě společné foto, naše písnička a zlaté medaile. Ani naši instruktoři a všechny pomocné ruky neodešli s prázdnou. Všem účastníkům zájezdu třikrát hurá!!! 

Foto: https://zsrudice.rajce.idnes.cz/Lyzarsky_vycvik_2023_-_4._den_2.2.2023/

 

Lyžák 2023 - píseň

1. /: Na lyžák jedeme, :/ na lyžák jedem, lyžovat budem, lyžovat budeme.

2. /: Lyžovat budeme, :/ lyžovat budem, lyže si táhnem, ze svahu pojedem.

3. /: Ze svahu jedeme, :/ ze svahu jedem, stromu se vyhnem, srazit se nechceme.

4. /: Srazit se nechceme,:/ srazit se nechcem, bezpečně sjedem, dole si připijem.

5. /: Dole si připijem, :/ dole si připijem, sváču si sežerem, znovu pak lyžujem.

6. /: Znovu pak lyžujem, :/ znovu pak lyžujem, ze sjezdu se radujem, instruktorům děkujem.

7. /: Instruktorům děkujem, :/ instruktorům děkujem, pro vízo si dojedem, za rok zase pojedem.

8. /: Za rok zase pojedem, :/ za rok zase pojedem, více si to užijem, za rok zase lyžujem.

 

Dne 8. 4. 2022 se naši páťáci zúčastnili projektového dne v rámci smlouvy o spolupráci škol ve vazbě na projekt „ Podpora infrastruktury základních škol“. Součástí této smlouvy je zajištění a realizace aktivit v nově vybavených odborných učebnách ZŠ Erbenova našimi žáky. Byli jsme přivítáni paní ředitelkou školy Mgr. Simonou Polákovou a hned v 8,00 hodin nám začaly hodiny Hejného matematiky, španělštiny, angličtiny, informatiky, chemie a vaření. Ve všech předmětech jsme se dozvěděli zajímavé věci a vyzkoušeli si naše vědomosti v soutěžích a testech, které si pro nás připravily paní učitelky této školy. Děkujeme za den plný zážitků a budeme se těšit na další spolupráci.

Soubory ke stažení:
FileDescription
Download this file (zapis-1-rocnik.pdf)zapis-1-rocnik.pdf 

Doučování žáků do škol plakát

icon footer Důležité kontakty

Adresa: Rudice 115, 679 06 Jedovnice

 

Email pro ZŠ: zsrudice@seznam.cz 

Email pro MŠ: msrudice@seznam.cz

 

Škola: +420 734 385 143

Mateřská školka: +420 734 385 104, dostupnost od 6.30 do 16.00 hod.

Školní jídelna: +420 734 532 864, dostupnost od 7.00 do 15.00 hod.

Školní družina: +420 737 524 222