https://msrudice.rajce.idnes.cz/Jaro_dela_pokusy_-_Berusky/

Děti ze třídy Sluníček měly za úkol přinést do školky ovoce a zeleninu dle svého výběru. Společně jsme si ovoce a zeleninu třídili, určovali vlastnosti, velikost, chuť. Také jsme si zahráli hru na poznávání ovoce a zeleniny pouze podle chuti. 

https://msrudice.rajce.idnes.cz/Z_nasi_zahradky_-_Slunicka/

Měsíc březen jsme s dětmi zahájili jarním tématem, besedou o včelkách s panem Tomášem Roblíkem. 

Pan včelař, dětem povyprávěl o životě včel, o tom rozdělení rolí ve včelím úlu. Přivezl s sebou opravdický včelí úl, včelařské pomůcky a insektárium s živými včeličkami a také nám dal ochutnat medu, mňam.

https://msrudice.rajce.idnes.cz/Vcelicky_v_MS/

V pondělí 27.3. jsme s dětmi navštívili environmentální školské zařízení Lipka, pracoviště Jezírko v Brně v Soběšicích. 

Děti se prostřednictvím pohádky dozvěděly, proč jsou žížaly důležité a k čemu posloužily sedlákovi.  Formou her a pohybových her se dozvěděly vše o životě žížal, proč jsou užitečné, čím se živí, co dělají, když je sucho a když zaprší. 

Program se nám velmi líbil a už se těšíme zase na další návštěvu. 

 20230327 08391420230327 09490120230327 10311220230327 105852

https://msrudice.rajce.idnes.cz/Jak_sedlak_k_zizale_prisel.._navsteva_environmentalniho_skolskeho_pracoviste_Lipka_-_Jezirko/

Víme, proč je důležité starat se o zvířata především v zimě. Do krmelce jsme zanesli dobroty pro lesní zvířata, ale myslíme také na ptáčky, které marně hledají pod sněhem zrníčka. 

https://msrudice.rajce.idnes.cz/Starame_se_o_ptacky/

Ve středu 25.1. jsme se po svačině teple oblékli, vzali jsme si na sebe reflexní vesty a batůžky a vyrazili jsme na společnou vycházku ke krmelci. Protože je zima a my víme, že především v zimě musíme pečovat o zvířátka, vzali jsme jim do batůžku nějaké dobroty - jablíčka, mrkev, řepu, kukuřici, pečivo, kaštany. Každý do krmelce přispěl a pomohl v péči o lesní zvířata. Cestou jsme pozorovali stopy ve sněhu a viděli jsme jich opravdu hodně. 

https://msrudice.rajce.idnes.cz/Vychazka_ke_krmelci_Berusky_a_Slunicka/

S dětmi ze třídy Sluníček jsme se rozhodli vycestovat tam, kde je po celý rok sníh. Děti si nejdříve prohlédly místa na Glóbusu a v Atlase světa a poté jsme vyrazili na dalekou cestu. Děti chodily ve sněžnicích, klouzaly se na ledové skluzavce, cestou hledaly zvířata, která v této oblasti můžeme vidět. Hrály koulovanou s ledním medvědem a nakrmily ho ulovenými rybami.Nejdříve však musely udělat do ledu díru a ryby vylovit. Postavily společnými silami iglů, kde se mohly schovat před mrazem a na zahřátí si zahrály závody v psím spřežení. U Eskymáků se naučily tvary písmenek a zahrály si vločkovanou. 

https://msrudice.rajce.idnes.cz/Cestujeme_za_snehem_-_aneb_na_skok_mezi_Eskymaky/

Konečně napadl v Rudici sníh. Vyzkoušeli jsme nové lopaty na kopci, pozorovali jsme naše stopy ve sněhu, udělali velké sněhové koule (trochu jsme si zaposilovali) a také jsme postavili několik sněhuláčků - třeba Sněhurku a sedm trpaslíků. 

https://msrudice.rajce.idnes.cz/Snehove_radovanky/

... a přinesl nám krásné a zajímavé hračky - puzzle, panenky, plyšáčky, lego, autíčko hlavolam, hry a interaktivní glóbus na tablet. 

https://msrudice.rajce.idnes.cz/I_do_skolky_prisel_Jezisek_Slunicka/

I když spadlo jen pár vloček, udělalo nám to radost. 

https://msrudice.rajce.idnes.cz/Vychazky_a_radost_ze_snehovych_vlocek/

Adventní čas je ten nejkrásnější v roce. Čekání na Vánoce si krátíme tvořením dárečků a vánočních přání, plněním úkolů z adventního kalendáře, kreslením dopisů pro Ježíška a zdobením stromečku. Hrajeme divadlo, zpíváme a posloucháme koledy. 

https://msrudice.rajce.idnes.cz/Adventni_cas_ve_Slunickach/

https://msrudice.rajce.idnes.cz/

Jako každý rok, i letos za námi přijelo Divadlo Šikulka s pásmem pohádek "Kamarádi". Děti shlédly tři výchovné pohádky. "O tučnácích", "O neposlušném Matýskovi" a "O nepořádném medvědovi". V těchto pohádkách si děti připomněly, jak je důležité dbát o osobní hygienu, čistotu a pořádek. S Matýskem zjistily, co přináší neposlušnost. A také, že odlišná zvířata mohou být kamarádi. Dětem se divadlo velmi líbilo. Společně s medvědem si zazpívaly písničku. Budeme se těšit zase příští rok. 

https://msrudice.rajce.idnes.cz/Divadlo_Sikulka_v_MS_-_Kamaradi/

Podkategorie

icon footer Důležité kontakty

Adresa: Rudice 115, 679 06 Jedovnice

 

Email pro ZŠ: zsrudice@seznam.cz 

Email pro MŠ: msrudice@seznam.cz

 

Škola: +420 734 385 143

Mateřská školka: +420 734 385 104, dostupnost od 6.30 do 16.00 hod.

Školní jídelna: +420 734 532 864, dostupnost od 7.00 do 15.00 hod.

Školní družina: +420 737 524 222